Правила безпеки

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ГІРСЬКОЛИЖНИХ ТРАСАХ

1.1. Правила поведінки на гірськолижних трасах ГК «Захар Беркут», надалі – Правила, визначають основні вимоги до поведінки осіб (гірськолижників) на гірськолижних трасах з метою створення безпечних умов перебування на гірськолижній трасі, зменшення рівня травматизму, а також запобігання та попередження нещасних випадків.
1.2. У даних Правилах терміни вживаються у такому значенні:
гірськолижна траса – технічна споруда, що представляє собою спеціально підготовлену ділянку з певним профілем, відповідає вимогам для масового катання, і забезпечує можливість безпечного катання на гірських лижах та сноубордах;
гірськолижник – особа, яка пересувається по гірськолижній трасі за допомогою гірськолижного спорядження (гірських лиж, сноубордів);
гірськолижник-початківець – особа, що не має навиків пересування за допомогою гірськолижного спорядження.
1.3. Дія даних Правил поширюється на всіх без виключення осіб, які перебувають на гірськолижних трасах ГК «Захар Беркут».
1.4. Кожна особа зобов’язана дотримуватись даних Правил, а також інструкцій та вказівок, які можуть надаватися, зокрема але не виключно, шляхом встановлення інформаційних стендів, вказівних знаків, подання сигналів персоналом ГК «Захар Беркут».
1.5. Якщо через недотримання даних Правил, збитків було заподіяно ГК «Захар Беркут» чи іншим особам, то всі такі збитки повинні бути відшкодовані за першою вимогою, згідно чинного законодавства.
1.6. У випадку недотримання гірськолижниками чи іншими особами даних Правил адміністрація ГК «Захар Беркут» в особі уповноважених працівників має право заборонити або обмежити перебування на гірськолижній трасі такої особи, зокрема, шляхом блокування абонементу (тимчасового або постійного). Вартість заблокованого абонементу у даному випадку не повертається.
1.7. ГК «Захар Беркут» не відшкодовує жодних збитків та не несе жодної відповідальності, якщо недотримання гірськолижниками чи іншими особами даних Правил призвело до травмування гірськолижників або інших осіб чи стало причиною нещасного випадку.
1.8. Всі особи (гірськолижники), які вийшли на гірськолижну трасу ГК «Захар Беркут», погоджуються з даними Правилами та ЗОБОВ’ЯЗАНІ їх дотримуватися.

2. КЛАСИФІКАЦІЯ ГІРСЬКОЛИЖНИХ ТРАС ГК «ЗАХАР БЕРКУТ»

2.1. У залежності від рівня складності гірськолижні траси ГК «Захар Беркут» класифікуються за такими категоріями:
• СИНЯ – низького рівня складності;
• ЧЕРВОНА – середнього рівня складності;
• ЧОРНА – високого рівня складності.
2.2. Гірськолижник має виконувати вимоги Правил безпеки з улаштування, безпечної експлуатації та утримання гірськолижних трас.
2.3.Гірськолижник не має права виходити на трасу, рівень складності якої не відповідає фізичній та технічній підготовці гірськолижника.
2.4. Адміністрація ГК «Захар Беркут» рекомендує гірськолижникам-початківцям перед тим, як виходити на будь-яку трасу, пройти курс навчання в гірськолижній та сноуборд школі.

3. ПОРЯДОК ВИХОДУ ТА ПЕРЕБУВАННЯ НА ГІРСЬКОЛИЖНІЙ ТРАСІ

3.1. Перед виходом на гірськолижну трасу на лижах (сноуборді) або перед початком руху після зупинки на трасі гірськолижнику необхідно подивитися вверх та вниз по схилу та впевнитись, що, починаючи рух, він не буде перешкоджати руху інших осіб та не створить небезпечної ситуації для себе та оточуючих.
3.2. Під час руху по гірськолижній трасі гірськолижник ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ:
3.2.1. контролювати свій рух по трасі, вибираючи безпечну швидкість, стиль пересування, інтервал, дистанцію та траєкторію руху, що відповідають його фізичній і технічній підготовці, особливостям рельєфу (відкриті та закриті для огляду ділянки траси), стану снігового покриття, погодним умовам та кількості інших осіб на трасі;
3.2.2. при обгоні забезпечити достатньо вільного місця для особи, щодо якої здійснюється обгін, для будь-яких навмисних та ненавмисних рухів останньої, попереджати, у разі необхідності, про обгін голосом;
3.2.3. дотримуватися вимог спеціальних знаків на трасах, інформаційних стендів, сигналів персоналу ГК «Захар Беркут», а також вказівок працівників рятувальної служби, направлених на додержання цих Правил;
3.2.4. у місцях, де здійснюється навчання початківців, знижувати швидкість, бути максимально уважним та обережним.
3.3. Під час перебування на гірськолижній трасі гірськолижнику ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
3.3.1. використовувати несправне спорядження;
3.3.2. виходити та перебувати на гірськолижній трасі, а також користуватися буксирними витягами і канатними дорогами у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;
3.3.3. перетинати траси буксирних витягів під час руху;
3.3.4. виїжджати на траси чи ділянки трас під час проведення спортивних змагань;
3.3.5. виїжджати на траси чи ділянки трас під час роботи сніготрамбувальної техніки;
3.3.6. зупинятись посеред траси; у разі необхідності дозволяється зупинятись тільки біля краю траси;
3.3.7. зупинятись на вузьких ділянках трас та на відрізках трас, що погано проглядаються, на поворотах та за пагорбами;
3.3.8. починати рух після зупинки у момент, коли інші особи здійснюють об’їзд;
3.3.9. рухатись із неконтрольованою швидкістю;
3.3.10. умисно підрізати чи наближатись на небезпечну дистанцію до іншого гірськолижника, що рухається по гірськолижній трасі;
3.3.11. користування трасами, які закриті відповідними службами з тих чи інших причин, де встановлені відповідні попереджувальні знаки, огородження тощо.
3.4. Проїзд закритими гірськолижними трасами дозволяється тільки працівникам рятувальних та інших служб для виконання своїх посадових обов’язків.
3.5. У випадку падіння гірськолижник зобов’язаний якнайшвидше піднятись та продовжити рух або зміститись до краю траси.
3.6. У випадку зіткнення з іншими особами чи предметами, а також у разі інших нещасних випадків, особи, які стали учасниками чи свідками таких подій, ЗОБОВ’ЯЗАНІ:
3.6.1. виставити попереджувальний знак на відстань 4-5 м вище постраждалого (ввіткнуті в сніг перехрещені лижні палки або лижі, палка, з накинутою на неї курткою, ввіткнутий в сніг сноуборд) або виставити спостерігача, який подаватиме попереджувальні сигнали особам, які спускаються зверху;
3.6.2. за необхідності (та володіння відповідними навиками), надати домедичну допомогу потерпілому;
3.6.3. вжити заходів для інформування про пригоду працівників рятувальної служби за номером телефону, ЯКИЙ ВКАЗАНИЙ НА ВАШОМУ АБОНЕМЕНТІ!
3.6.4. не залишати місця пригоди до прибуття працівників рятувальної служби, надати останнім інформацію про себе.
3.7. У випадку зіткнення вина покладається на особу, що знаходилась вище по схилу і мала більшу можливість для огляду та контролю ситуації.
3.8. Підніматися чи спускатися по схилу пішки без використання канатної дороги чи буксирних витягів дозволяється тільки по краю траси, не заважаючи гірськолижникам, які пересуваються по гірськолижній трасі.
3.9. Особи, які знаходяться безпосередньо біля гірськолижних трас і не здійснюють переміщення на гірських лижах чи сноубордах, повинні дотримуватись наступних вимог безпеки:
3.9.1. не виходити на територію гірськолижних трас, призначену для руху на лижах/сноубордах, в тому числі на викати;
3.9.2. виходити та спускатися з гірськолижної траси виключно по краях гірськолижних трас, не створюючи небезпеки для гірськолижників та не пошкоджуючи саму трасу.
3.10. Забороняється катання на гірськолижних трасах на санках та будь-яких підручних засобах, окрім як на спеціально відведених майданчиках.
3.11. Забороняється проїзд будь-яких механічних транспортних засобів (ратраків, снігоходів, квадроциклів тощо) по гірськолижній трасі, відкритій для катання.
У виняткових випадках, наприклад, для проведення рятувальних робіт та робіт із евакуації потерпілого з траси, проїзд транспортних засобів дозволяється з максимальною обережністю. У таких випадках усі гірськолижники, які перебувають на гірськолижній трасі, мають бути попереджені працівниками рятувальної служби про пересування механічного транспортного засобу.
3.12. Забороняється проїзд гужового транспорту та вигул тварин на гірськолижних трасах.
3.13. Забороняється надання торгівельних послуг та послуг прокату безпосередньо на гірськолижних трасах.
3.14. На гірськолижному курорті «Захар Беркут» заборонено навчання/тренування гірськолижної їзди несертифікованими інструкторами. При заповненні інформаційної заяви про навчання/тренування родичів/друзів дозволено навчання/тренування друзів/родичів не більше 5 разів на 30 календарних днів.
3.15. Усі особи, які знаходяться на гірськолижній трасі, поблизу неї, а також на канатних дорогах, повинні суворо дотримуватись вимог знаків, огороджувальних сіток, встановлених на трасі, та керуватись прийнятою системою позначень.
3.16. Після закінчення роботи канатних доріг та витягів буксирних канатних (ВБК), особи, які не виконують роботи з обслуговування гірськолижної траси, повинні якнайшвидше залишити гірськолижні траси.
3.17. Після закриття траси рятувальна служба перевіряє її на відсутність сторонніх осіб та дає підтвердження про це відповідальному із підготовки траси.

4. ІНШІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. Адміністрація ГК «Захар Беркут» наголошує: перш ніж виходити на гірськолижну трасу – кожна особа (гірськолижник) ЗОБОВ’ЯЗАНА ознайомитися з даними Правилами, оскільки, недотримання гірськолижниками чи іншими особами цих Правил може стати причиною травмування або нещасного випадку, а також застосування заходів адміністративного впливу.
До уваги гірськолижників та сноубордистів!
Звертаємо Вашу увагу на те, що спуск на трасах “по прямій” на великій швидкості з відсутністю лижних чи сноубордичних дуг та поворотів ЗАБОРОНЕНО!
За недотримання даних правил безпеки на схилах – абонементи будуть блокуватись!
Дякуємо за увагу! Бажаємо безпечного катання!
Адміністрація ТК «Захар Беркут»

 • Швидкість спуску і маневри на гірськолижній трасі повинні відповідати фізичній та технічній підготовці лижника. Дуже важливо для кожного контролювати свою швидкість відповідно до крутизни схилу, погодних умов та наявності перешкод, таким чином, щоб не створювати небезпеку на схилі іншим.
 • Перебування на гірськолижних трасах в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, категорично забороняється!
 • Об'їжджати людей, що знаходяться нижче по трасі чи повільно рухаються, слід на відстані не меншій ніж 5 метрів, заздалегідь попереджуючи про себе голосом. Лижника, який рухається праворуч, слід об'їжджати з лівого боку і навпаки.
 • Рухаючись вниз по схилу, потрібно обирати напрямок руху так, щоб люди, які знаходяться попереду, були впевнені в своїй безпеці. Пам'ятайте, що під час зіткнення завжди винен той, хто знаходиться вище по схилу і контролює ситуацію.
 • Якщо Вас об'їжджають коли ви не рухаєтесь, залишайтесь на місці, якщо ж ви рухаєтесь - не міняйте напряму руху.
 • Перш ніж перетинати схил необхідно впевнитись, що зверху ніхто не спускається. При перетині схилу контролюйте верхню від себе його частину.
 • Забороняється підрізати лижників та сноубордистів, бо це може призвести до травми останніх.
 • Не зупиняйтесь на вузьких ділянках трас та тих відрізках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами тому, що ті, хто рухаються по схилі, Вас не бачать.
 • Після падіння слід швидко та оперативно звільнити трасу, змістившись на край схилу.
 • Вкрай важливо суворо дотримуватись вимог знаків обмежень, правил експлуатації канатної дороги та бугель них витягів, а також виконувати вказівки працівників рятувальної служби.
 • Під час спуску забороняється перетинати траси бугельних витягів!
 • Ставши свідком або співучасником нещасного випадку потрібно швидко надати допомогу потерпілому. Для цього слід негайно звернутися за допомогою до працівників рятувальної служби або чергового персоналу канатної дороги та бугельних витягів.
 • До осіб, що порушують ці правила, створюючи таким чином незручності чи небезпеку для катання інших гостей, можуть бути застосовані заходи впливу передбачені чинним законодавством.